Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. JAK VYBRAT ŠICÍ STROJ
Jak vybrat ten nejlepší šicí stroj pro vás

Jaké jsou druhy šicích strojů ?
Domácí šicí stroje se rozdělují podle druhu na klasické šicí stroje multifunkční, overlocky, koverlocky a speciální šicí stroje.


V tomto článku bych se s vámi rád podělil o své mnohaleté zkušenosti s prodejem a opravami šicích strojů.

Nejčastější otázky , které nám naši zákazníci kladou jsou :

Která značka šicích strojů je nejlepší ?
Jak vybrat opavdu kvalitní šicí stroj ?

V současné době se zejména v e-shopech nabízí nepřeberné množství značek a typů šicích strojů a pro laika není jednoduché se v této nabídce orientovat. Každý dovozce nebo výrobce ve svém e-shopu tvrdí, že šicí stroje jeho značky jsou ty nejlepší a zákazníka, který dá na tuto reklamu mnohdy čeká velké zklamání.

Jak vybrat kvalitní šicí stroj ?
Pro každého z vás existuje nějaký šicí stroj, který vám bude vyhovovat, jen musíte vědět, co od něj vlastně očekáváte, zda budete šicí stroj používat pouze občas nebo šít každý den a šití je vaším koníčkem nebo dokonce profesí.

V cenové hladině do dvaceti tisíc je situace poměrně jednoduchá a pokud zvolíte šicí stroj lety prověřených značek  LADA, Bernette, BROTHER, JUKI nemusíte se obávat o kvalitu.  V této cenové hladině se šicí stroje liší hlavně desingem a funkcemi (zda je stroj mechanický či elektronický, počtem stehů a pod.). Kvalita a životnost stojů je v podstatě úplně stejná, žádná s výše jmenovaných značek nenabízí větší životnost a odolnost namáhaných dílů.
Duležité upozornění
V žádném případě nevěřte tvrzení, že vnitřní konstrukce strojů odpovídá  kvalitě a výkonu průmyslových šicích strojů včetně kvalitního chapače !
To může tvrdit jen ten, kdo o šicích strojích vůbec nic neví. Mnohem důležitější tedy je kde šicí stroj zakoupíte !

V cenové hladině nad dvacet tisíc je situace poměrně složitější vzhledem k tomu, že zákazníci očekávají propracované funkce, vysokou kvalitu a životnost namáhaných dílů (zejména se jedná o chapač, stehovou desku a zoubky podavače). Většina zákazníků si myslí, že pokud si zakoupí šicí stroj v hodnotě několika desítek tisíc jsou tyto věci samozřejmé, ale pravý opak je pravdou a mnohé čeká zklamání a ptají se jak je možné, že jejich starý šicí stroj  potřeboval za 30 let provozu pouze běžnou údržbu (čištění, mazání, výměnu žárovky a klínového řemínku) a namáhané díly jsou v podstatě jako nové !  Odpověď je jednoduchá : Výrobci používají do drahých šicích strojů (některé jsou označované jako profesionální)  stejné díly jako do levných šicích strojů a tyto díly jsou označené jako spotřební a nevztahuje se na ně záruka ! V praxi to tedy znamená, že šicí stroj za 30 tisíc má stejný chapač a zoubky podavače jako stroj za 5 tisíc !
Co má tedy drahý šicí stroj navíc oproti podstatně levnějším strojům ?
Šicí stroje ve vyšší cenové hladině mají hlavně větší rozměry volného ramene vpravo od jehly, integrované horní podávání, dotykové displeje a spoustu dalších propracovaných funkcí, ale zde opět platí, že vnitřní konstrukce strojů  nemůže odpovídat kvalitě průmyslových šicích strojů včetně chapače !

Věřím, že tyto informace budou pro vás užitečné a pomohou vám s výběrem šicího stroje.

Jiří Skokan

Spolehlivé a kvalitní šicí stroje LADA - tradiční česká značka s 5-ti letou zárukou. Levné a komplexní nakupování v obchodním domě Český obchoďák. Velký výběr kompresorů a nářadí - Kompresory prodej nářadí i náhradních dílů. E-shop s tématikou svatební výzdoba, svatební dekorace, svatební oznámení a doplňky Brno.

Informace pro zákazníky

O nás

Obchodní podmínky

Kde nás najdete

Krapkova 10
779 00, Olomouc

Potřebujete poradit ?
Volejte zdarma naši zákaznickou linku