DOPRAVA ZDARMA !
Pro všechny objednávky nad 2500,- Kč vč. DPH je doprava a platba zdarma. Neplatíte nic navíc!
Videoukázka šicího stroje Lada Q60B
Videoukázka šicího stroje Lada H73A
- Úvod
- JAK VYBRAT ŠICÍ STROJ
Jaké jsou druhy šicích strojů ?
Domácí šicí stroje se rozdělují podle druhu na klasické šicí stroje multifunkční, overlocky, koverlocky a speciální šicí stroje.
V tomto článku bych se s vámi rád podělil o své mnohaleté zkušenosti s prodejem a opravami šicích strojů.
Nejčastější otázky , které nám naši zákazníci kladou jsou :
Která značka šicích strojů je nejlepší ?
Jak vybrat opavdu kvalitní šicí stroj ?
V současné době se zejména v e-shopech nabízí nepřeberné množství značek a typů šicích strojů a pro laika není jednoduché se v této nabídce orientovat. Každý dovozce nebo výrobce ve svém e-shopu tvrdí, že šicí stroje jeho značky jsou ty nejlepší a zákazníka, který dá na tuto reklamu mnohdy čeká velké zklamání.
Jak vybrat kvalitní šicí stroj ?
Pro každého z vás existuje nějaký šicí stroj, který vám bude vyhovovat, jen musíte vědět, co od něj vlastně očekáváte, zda budete šicí stroj používat pouze občas nebo šít každý den a šití je vaším koníčkem nebo dokonce profesí.
V cenové hladině do dvaceti tisíc je situace poměrně jednoduchá a pokud zvolíte šicí stroj lety prověřených značek LADA, Bernette, BROTHER, JUKI nemusíte se obávat o kvalitu. V této cenové hladině se šicí stroje liší hlavně desingem a funkcemi (zda je stroj mechanický či elektronický, počtem stehů a pod.). Kvalita a životnost stojů je v podstatě úplně stejná, žádná s výše jmenovaných značek nenabízí větší životnost a odolnost namáhaných dílů.
Duležité upozornění
V žádném případě nevěřte tvrzení, že vnitřní konstrukce strojů odpovídá kvalitě a výkonu průmyslových šicích strojů včetně kvalitního chapače ! To může tvrdit jen ten, kdo o šicích strojích vůbec nic neví. Mnohem důležitější tedy je kde šicí stroj zakoupíte !
V cenové hladině nad dvacet tisíc je situace poměrně složitější vzhledem k tomu, že zákazníci očekávají propracované funkce, vysokou kvalitu a životnost namáhaných dílů (zejména se jedná o chapač, stehovou desku a zoubky podavače). Většina zákazníků si myslí, že pokud si zakoupí šicí stroj v hodnotě několika desítek tisíc jsou tyto věci samozřejmé, ale pravý opak je pravdou a mnohé čeká zklamání a ptají se jak je možné, že jejich starý šicí stroj potřeboval za 30 let provozu pouze běžnou údržbu (čištění, mazání, výměnu žárovky a klínového řemínku) a namáhané díly jsou v podstatě jako nové ! Odpověď je jednoduchá : Výrobci používají do drahých šicích strojů (některé jsou označované jako profesionální) stejné díly jako do levných šicích strojů a tyto díly jsou označené jako spotřební a nevztahuje se na ně záruka ! V praxi to tedy znamená, že šicí stroj za 30 tisíc má stejný chapač a zoubky podavače jako stroj za 5 tisíc !
Co má tedy drahý šicí stroj navíc oproti podstatně levnějším strojům ?
Šicí stroje ve vyšší cenové hladině mají hlavně větší rozměry volného ramene vpravo od jehly, integrované horní podávání, dotykové displeje a spoustu dalších propracovaných funkcí, ale zde opět platí, že vnitřní konstrukce strojů nemůže odpovídat kvalitě průmyslových šicích strojů včetně chapače !
Věřím, že tyto informace budou pro vás užitečné a pomohou vám s výběrem šicího stroje.
Jiří Skokan